Telefon: 029 - 7171 582

E-mail: sp2mak@op.pl

> Wolontariat

28 i 29 września 2012 odbyła się Ogólnopolska zbiórka żywności „ Podziel się posiłkiem”. Tydzień przed zbiórką, w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie z Dorotą Jezierską, dyrektor Banku Żywności oraz członkami stowarzyszenia diabetyków. Dorota Jezierska zapoznała młodzież z działalnością swojej organizacji i realizowanymi przez nią projektami.  Potem kandydaci na wolontariuszy przeszli szkolenie. Młodzież zapoznała się z zasadami przeprowadzenia zbiórki: co im wolno, a czego nie, jak się zachowywać w stosunku do klientów i jak radzić sobie w kłopotliwych sytuacjach.

Hasło tegorocznej zbiórki brzmiało : „Im więcej dasz, tym więcej masz”. Przez dwa dni, wolontariusze podzieleni na swoje zmiany urzędowali w 5 sklepach - Polo Market, Stokrotka, Zielony Market,  stara i nowa Biedronka. Darczyńcy chętnie wspierali tę akcję. W koszykach znajdowały się produkty z długim terminem przydatności, np. : olej, cukier, mąka, makarony, ryże. Zebrana żywność zostanie przekazana organizacjom i instytucjom zajmującym się dożywianiem potrzebujących dzieci z naszej miejscowości i okolic.

Monika W.

Data dodania: 2012-10-25 13:10:49

Copyright © 2011-2015 Szkoła Podstawowa nr 2 w Makowie Mazowieckim wszelkie prawa zastrzeżone. Dostarczono przez: NETbis.pro