Telefon: 029 - 7171 582

E-mail: sp2mak@op.pl

Msza św. w intencji uczniów i pracowników

< Wróć do listy nowości

> Msza św. w intencji uczniów i pracowników

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Makowie Mazowieckim 18 listopada 2016 r. obchodziła swoje 50 urodziny. Z tej okazji dnia 20 listopada 2016 r. w kościele pw. Św. Brata Alberta o godz. 11.00 odbyła się uroczysta Msza Święta. Eucharystię celebrował Ksiądz proboszcz Krzysztof Biernat. Brali w niej udział pracownicy, emeryci i uczniowie szkoły. Piosenki śpiewała parafialna schola „Boże Iskierki’’ pod kierunkiem Pani Małgorzaty Bielackiej

Msza Święta zaczęła się od wprowadzenia sztandaru i komentarza na wejście, który czytała Pani Anna Myślak, komentatorka Eucharystii. W poczet sztandarowy wchodzili: Anna Artyfikiewicz, Maja Majkowska, Karol Piórkowski z kl. VI c, Olga Dębek, Oliwia Bark z kl.VI b oraz Błażej Modzelewski z kl. I C, przygotowywani pod okiem Pani Agnieszki Dąbrowskiej-Kot.

W Liturgii Słowa Bożego I czytanie czytał Hubert Sawicki z kl. III C, psalm śpiewała Magdalena Rykowska z kl. VI c, a II czytanie czytała Pani Dyrektor Elżbieta Płosińska. Ewangelię przeczytał Ksiądz proboszcz, zaś homilię wygłosił Ksiądz wikariusz Grzegorz Marzec. Po wyznaniu wiary była modlitwa wiernych. Za kościół modliła się Pani Wicedyrektor Dorota Grabowska; za kapłanów Pan Wicedyrektor Mirosław Pilarczyk; za Ojczyznę Pani Dyrektor Teresa Marciniec; za nauczycieli Pani Małgorzata Kozon; za dzieci Alicja Płosińska; za rodziny Pani Edyta Wawrzyszcz; za zmarłych Pani Janina Gałecka, za chorych i cierpiących Pani Beata Chrzanowska oraz za zgromadzonych na Mszy Świętej Pani Małgorzata Bielacka.

Liturgię Eucharystyczną rozpoczęła procesja z darami. Krystian Bonisławski z kl. V b z mamą niósł świecę, znak Jezusa Chrystusa, Jakub Ogonowski i Alicja Dobosz z kl. III a kwiaty, symbol piękna i wdzięczności, a Pani Anna Pawlik wraz z Panią Dorotą Ruszczyńską Pismo Święte, żywe Słowo Boże. Kolejnym darem był palący się znicz, znak łączności i pamięci o zmarłuch, który niosły Panie Alina Artyfikiewicz, Krystyna Żeglińska i Marzena Kuczyńska-Sado. Uczniowie Nela Dobrzyńska i Jakub Golba z kl. I C ofiarowali chleb i winogrona, symbole naszej codziennej pracy. Symbole Eucharystyczne, które w czasie Mszy zostały przemienione w Ciało i Krew Chrystusa, niosła rodzina Państwa Gogolewskich oraz Panie Bożena Śniadowska i Anna Rykowska.

Na koniec po wyprowadzeniu sztandaru otrzymaliśmy specjalne Boże Błogosławieństwo dla szkoły, uczniów i jej nauczycieli. Na Mszę przybyli, także absolwenci i mieszkańcy miasta. Była to bardzo uroczysta, pełna wspomnień Eucharystia przygotowana przez Panią Małgorzatę Bielacką.

M. R.

 

Data dodania: 2016-11-24 09:11:15

Copyright © 2011-2015 Szkoła Podstawowa nr 2 w Makowie Mazowieckim wszelkie prawa zastrzeżone. Dostarczono przez: NETbis.pro