Telefon: 029 - 7171 582

E-mail: sp2mak@op.pl

Wycieczka uczniów klasy 4a i 5c

< Wróć do listy nowości

> Wycieczka uczniów klasy 4a i 5c

Moja klasa IV a wraz z uczniami z klasy V c mieliśmy możliwość poznania historii popularności czekolady oraz skąd przybyła do Europy. Dowiedzieliśmy się ciekawych faktów z historii rodzinnej firmy Wedel. Potem zamieniliśmy się w cukierników – amatorów i ozdabialiśmy pierniczki. Dekorowaliśmy je w serduszka i falbanki, a chłopaki w symbole ulubionych drużyn piłkarskich.  Podczas naszej pracy unosił się smakowity zapach czekolady. Na koniec pobytu w  Pijani Czekolady czekała na nas degustacja płynnych wyrobów czekoladowych.

Następnie obejrzeliśmy malarstwo polskich i zagranicznych artystów w Muzeum Narodowym. 

Najbardziej podobał się obraz „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki i kolekcja obrazów pejzaży  Warszawy.

               Najciekawszym punktem programu wycieczki oraz spełnieniem moich marzeń było zwiedzanie Telewizji Polskiej – a dokładnie studia różnych programów telewizyjnych, pomieszczeń reżyserskich, ekip montażowych. Byliśmy w największym studio na ulicy Woronicza czyli studio porannego programu „Pytania na śniadanie”.  Zrobiło na mnie ogromne wrażenie wielkość, scenografia i pewna tajemnica dotycząca ogórków kiszonych w słoikach…….

Przesympatyczny pan przewodnik ciekawie opowiadał nam o kulisach przygotowań do nagrań programów na żywo i w studio. W trakcie naszego zwiedzania obserwowaliśmy pracę dźwiękowców i panów od oświetlenia – teraz wiem, ile pracy potrzeba, żeby powostał program telewizyjny.

Podsumowując, to była bardzo ciekawa wycieczka, podczas której świetnie bawiliśmy się podczas dekorowania pierników, a na pewno wizyta w Telewizji Polskiej na długo zapadnie w naszej pamięci.

Data dodania: 2016-12-01 14:12:50

Copyright © 2011-2015 Szkoła Podstawowa nr 2 w Makowie Mazowieckim wszelkie prawa zastrzeżone. Dostarczono przez: NETbis.pro