Telefon: 029 - 7171 582

E-mail: sp2mak@op.pl

"Legendy Orła Białego, Początki Państwowości Polskiej"

< Wróć do listy nowości

> "Legendy Orła Białego, Początki Państwowości Polskiej"

Dnia 29.11.2016r. W Makowie Maz. do Miejskiego Domu Kultury przyjechał Katolicki Teatr Edukacji. Jedna klasa V, trzy klasy IV i dwie VI z naszej szkoły pod opieką pani Anny Pawlik, pani Marzeny Kuczyńskiej-Sado i pani Joanny Kostrzewskiej oglądali spektakl pod tytułem ,,Legendy Orła Białego , Początki Państwowości Polskiej". Zaczął on się ok. godz.11.50 i trwał 70 min . Występowało 4 aktorów – trzech mężczyzn i jedna kobieta .Sztuka zaczęła się wyjściem dwóch zakonników Agapiusza i Zenobiusza , wsiedli do łodzi na rejs po Wiśle , podczas którego jeden zakonnik wiosłował natomiast drugi pisał kronikę Polski . Pomiędzy tym przedstwiali legendy . Pierwsza była o Królowej Goplanie , następna o Lechu ,Czechu i Rusie , kolejna o Królu Popielu którego myszy zjadły . Do następnej legendy o Piaście Kołodzieju na scene zaproszono Miłosza Wawrzyszcza z klasy VI c , który zagrał rolę Ziemowita . Kolejne były to legendy Krakowskie czyli o Smoku Wawelskim , o Wandzie która Niemca nie chciała .W tym odbyło się także wydarzenie historyczne Chrzest Polski . Przedstawienie zakończyło się ukoronowaniem Bolesława Chrobrego , którego zagrał Jakub Kubik z klasy IV b. Scenografia była pasująca do sztuki oraz wyjątkowo wykonana .

      Zamysłem sztuki było przedstawienie lub przypomnienie  nam historii naszego kraju z okazji

1050 rocznicy Chrztu Polski. Teatr bardzo mi się podobał, zrobił na mnie duże wrażenie. Myślą przechodnią była łacińska maksyma ,,Historia magistra vita est " (historia nauczycielką życia jest ).

A.A.

Data dodania: 2016-12-09 11:12:06

Copyright © 2011-2015 Szkoła Podstawowa nr 2 w Makowie Mazowieckim wszelkie prawa zastrzeżone. Dostarczono przez: NETbis.pro